rating rating svg icon facebook facebook svg icon googleplus googleplus svg icon instagram instagram svg icon mail mail svg icon twitter twitter svg icon feed feed svg icon

Ilmoittautuneille

Kiitos ilmoittautumisestasi! Meitä on lähes 500 osallistujaa. Kivoja keskusteuita, mainiota yhteisöllisyyttä ja uusia ystäviä luvassa!

Ilmoitusvahvistuksessasi on ilmoittautumistietosi. Olet saanut sen FiSME ry:ltä osoitteesta no-reply@fisme.fi. Viestin otsikkona on ”Ilmoittautuminen Musiikkikasvatuspäivät 2015

Perjantain osallistuja: tarkista saapuessasi mihin pajoihin olet osallistumassa. –  Muistathan ottaa mukaasi pajoissa tarvittavat välineet!

Vapaalippu konserttiin on noudettavissa nimelläsi viimeistään 30 min. ennen konsertin alkua konserttipaikalla. Mikäli sinulle ei ole riittänyt lippua toivomaasi konserttiin, ilmoitamme siitä etukäteen sähköpostitse.

Ilmoittautuminen on sitova.
Lisätiedot/peruutukset osoitteeseen musiikkikasvatus(at)gmail.com

TYÖPAJAT

Täältä voit tarkistaa mihin pajaan olet päässyt. Pajojen tarkat paikat ilmoitetaan tällä sivulla myöhemmin.

Ellet löydä omaa nimeäsi toivomista pajoista, tarkista myös muut pajat.

Mikäli sinulla on kysyttävää, laita viesti osoitteeseen musiikkikasvatus@gmail.com

15.00 Paneeli I Työväenopisto, Juhlasali 2.krs.
Eeva Kukkonen
Jenni Valanne
Essi Toivonen
Mikko Antikainen
Pirjo Pesola
Katja Ojala
Anitta Mäkelä
Nina Rissanen
Helena Tuomela
Liisa Winberg
Kimmo Kola
Marjo Vattulainen
Johanna Fernholm
Kati Nieminen
Arja Tiainen
Marjatta Airola
Marja-Riitta Topcu
Petteri Klintrup
Tuuli Lehtomäki
Jaana Ikkala
Mikko Niemi
Helena Hulmi
Terhi Murtoniemi
Timo Saarinen
Heidi Hyväri
Kari Syväniemi
Juha Saarelainen
Niina Kiprianoff
Zsofia Gyimes
Johanna Stürzenberger
Eva Mihov Totev
Gabor Angyal
Annika Koivula
Mirka Suurnäkki
Hanna-Reetta Viirret-Ruoho
Tarja Torpo-Laitila
Keijo Säikkä
Sirpa Huuskonen
Katja Tuulari-Mäkinen
Mailis Leskinen
Heidi Zschauer
Johannes Heikkilä
Pirkko Metssalu
Kirsi Ojanen
Riina Salo-Kiiskinen
Mirja Kopra
Henna Suomi
Kirsti Rasehorn
Jaana Sarkkinen
Maarit Poikela
Sari-Anne Kangas
Outi Järvelä
Taava-Tuulia Vanhala
Tiina Nikander-Koivukangas
Maritta Heliö
Tuulikki Laes
Jaana Petsalo-Okka
Veera Hiltunen
Hanne Närhinsalo
Anu Haavisto
Sanna Salminen
Paula Metsänen
Merja Ponkala 
Roosa Pitkänen
Tarja manninen
Salla Mannermetsä
Päivi Lahtinen
16.30 Paneeli II Työväenopisto, Musaluokka 2, 3.krs.
Miia Sihvola
Riku Kontiainen
Roosa Pitkänen
Osmo Palmu
(Jenni)Riikka Ahokas
Anna Jalava
Auli Kärkölä
Kaisa Kauppinen
Jukka Särkkä
Kati Nieminen
Susanna Jyllinmaa
Pia Korpela
Petteri Klintrup
Katarina Suviniitty
tarja manninen
Terhi Romu
Marjaana Salminen
Tiina Nikander-Koivukangas
Kirsi Manninen
Suvi Nyström
Jonna Pirttijoki-Helanen
Jukka Siukonen
Mirja Kopra
Kirsti Rasehorn
Aimo Laitamo
Hanna Lanki
Tiisa Timperi
Pirkko Metssalu
Tuulikki Laes
Iiris Tarnanen
Mikko Niemi
Tarja Torpo-Laitila
Sirpa Huuskonen
Sirpa Huuskonen
Heidi Zschauer
Juha Ahvenainen
Leena Mantere
Marja Sinbel
Annariina Kaartinen
Veera Hiltunen
Jenni Ahonen
Taina Evijärvi
Päivi Kyröjärvi
Teppo Salakka
15.00 Kosketin iloa Työväenopisto, Musa2, 3krs.
Salla-Mari Koivisto
Eira Oksanen
Kimmo Ruotsala
Tuija Niittynen
Helena Holma
Tanja Maarit Takalampi
Maria Haaja
Maija Helve
Helena Määttänen
Emilia Mäntylä
Tiina Karhu-Ahtonen
Tiina Korhonen
Ida Juurinen
Stina Myllys
Jukka Särkkä
Kirsi Manninen
Marja Sinbel
Annariina Kaartinen
16.30 Barokkitanssipaja Työväenopisto, Viipurisali, 2.krs.
Heidi Valtee
Katriina Ukkonen
Mikko Antikainen
Joonatan Rautiola
Annina Rintakumpu
Marjo Helena Kautto
Marisa Östberg
Anna Villberg
Tuula Honkanen
Terhi Kojo
Sanna Haapasalo-Halme
Outi Haapanen
Lauri Supponen
Terhi Lehtiniemi
Emilia Arima
Timja Aunola
liisa sirviö
Timo Suominen
Mikko Niemi
Hanne Närhinsalo
Markus Pelli
Maritta Heliö
Laura Pukki
Pentti Hildén
Ann-Catrin Wulff
Eija Oravuo
Eeva Kukkonen
Laura Pukki
Arja Tiainen
15.00 Kohdussa kuuluu Keski-Helsingin musiikkiopisto, Harjusali Lähtö klo 14.50
Heidi Valtee
Maiju Ylinen
Ninni Repo
Jenny Haapalainen
Kursula Tiina
Terhi kolehmainen
Susanna Jyllinmaa
Reeta Nikkola
Tiina Kekäläinen
Sari Sakki
Kristiina Lainisalo
Kaisa Kauppinen
Sanni Haukka
Minna Porthen
Saara Heimonen
Sari Laakso
Kato Rantala
Laura Salminen
Sonja Munter-Mäkeläinen
Hanna-Leena Tammiruusu
Jenny Backman-Pråhl
16.30 Kohdussa kuuluu Keski-Helsingin musiikkiopisto, Harjusali Lähtö klo 16.20
Toivo Rolser
Titta Kalaja
Sari Norja
Asta Salomaa
Saara Kalliopuska
Johanna Fernholm
Maija-Liisa Vehmanen
Riia Tammi
Annika Kariuki
Meeri Koskinen
Elina Simes
Johanna Hallikainen
Sirja Pohjanheimo-Vikla
Katariina Kumpulainen
Eija Kantola
Riitta-Liisa Rauhala
Tiina Perkiö
Emilia Alho
Anna Pellikka
Ilona Jokinen
15.00 Muusikon pilates Työväenopisto, Castrén-sali 4.krs
Miia Sihvola
Meri Myrskog
Anu Koskinen
Laura Juvonen
Ilmari Kuoppa
Pauliina Haustein
Minna Leinonen
Katja Sutela
elina saksala
Kirsi Ruotsala
Pasi Huttula
Marisa Östberg
Anna Villberg
Tuula Honkanen
Timo Suominen
Maarit Mäkinen
Leena Mantere
Pentti Hildén
Katja Tuulari-Mäkinen
Marja Saksa
16.30 Muusikon pilates,Työväenopisto, Castrén-sali 4.krs
Jarno Keto-oja
Salla-Mari Koivisto
Essi Toivonen
Saara Heimonen
Raimo Ahonen
Asta Onnila
Erja Kaisla
Josefiina Haapalainen
Timo Pétas
Pirkko Tolonen
Mimi Steffansson
Terhi Murtoniemi
Eva Mihov Totev
Helena Määttänen
Keijo Säikkä
Nina Saastamoinen
Anu Haavisto
Tristana Ferreyra-Rantalaiho
Anna-Leena Lumme
15.00 Musiikki ja liike Työväenopisto, Karhuluokka 4.krs.
Jukka Launonen
Emma Kurkinen
Riitta Kotamäki
Asta Salomaa
Noora Syrjäläinen
Maria Mäntylä
Jade Aulos
Karoliina Markkanen
Sihvonen Kristi
Heidi Simos
Ulla Piispanen
Anni Lipsanen
Anna Koponen
Sanna Kivijärvi
Anna Jalava
Auli Kärkölä
Elina Kärkkäinen
Petra Mäkinen
Pia Korpela
Anne-Mari Pitkänen
Timja Aunola
Tiisa Timperi
Laura Koskelo
Ann-Catrin Wulff
Eija Oravuo
Ilona Saarikoski
Tsui-Shan Tu
Erja Hartala
Kristiina Lainisalo
16.30 Musiikki ja liike Työväenopisto, Karhuluokka 4.krs.
Laura Virkkula
Laura Hiltunen
Minna Leinonen
Katja Sutela
Hanna Holma
Kristiina Lainisalo
Sanni Haukka
Minna Porthen
Pasi Huttula
Kato Rantala
Irina Selin
Silja Mustonen
Galina Gul
Helena Hulmi
Reetta Sinivalo
Maria Haaja
Hanna Leena Korhonen
Mirkka Rouhio
Arja Paju
Leena Pantsu
Eerika Pirhonen
Pirkko Leponiemi-Pirhonen
Maarit Siltanen
Camilla Rinne
Epp -Inna Westergård
Jenny Backman-Pråhl
Paula Metsänen
Merja Ponkala
15.00 Luova musiikonopetus varhaisiässä, K-H musiikkiopisto, lähtö aulasta klo 14.50
Jarno Keto-oja
Laura Virkkula
Jutta Järvenpää
Erna Westerlund
Annina Rintakumpu
Enni Riukulehto
Laura Vainio
Hanna Holma
Venla Katila
Helinä Salo
Viivi Tulkki
Sari Laakso
Maija-Liisa Vehmanen
Tiina Hirvikangas
Sanna Paajanen
Josefiina Haapalainen
Hanna Lanki
Silja Mustonen
Elina Simes
Emilia Rissanen
Hanna Autio
Helena Leminen
Lotta Karppi
Tia Tarkiainen
Suvi Nyström
Juuli Kammonen
Ilkka Asikainen
Reeta Saranpää
Mirkka Rouhio
Minttu Koivunen
Emilia Alho
Leena Pantsu
Nina Saastamoinen
Anna Pellikka
Ilona Jokinen
Leena Poikela
Camilla Rinne
Epp -Inna Westergård
Titta Kalaja
Leena Pantsu
16.30 Luova musiikonopetus varhaisiässä, K-H musiikkiopisto, lähtö aulasta klo 16.20
Pilviliina Piirainen
Elina Korhonen
Ninni Repo
Riitta Kotamäki
Noora Syrjäläinen
Jenny Haapalainen
Tiina Järvinen
Terhi kolehmainen
Laura Juvonen
Sari Norja
Ulla Piispanen
Anni Lipsanen
Anna Koponen
Sanna Kivijärvi
Tiina Kekäläinen
Sari Sakki
Laura Huhtinen-Hildén
Tuija Niittynen
Laura Salminen
Sonja Munter-Mäkeläinen
Hanna-Leena Tammiruusu
Anni Pätsi
Maija Hyytiäinen
Tiina-Kaisa Aro-Heinilä
Maija Helve
Annika Koivula
Satu Lumiaho
Riina Holkkola
Kaisa Ignatius-Aho
Emilia Mäntylä
Laura Koskelo
Katriina Murtomaa
Perttu Hiltunen
Salla Mannermetsä
Anna Pirnes
Johannes Heikkilä
Henna Kervinen
Yufei Liu
Ilona Saarikoski
Jaana Sarkkinen
15.00 Luovat työtavat musiikinopetuksessa, Työväenopisto, luokka 403, 4krs.
Anna Peltomaa
Emmi Ruotsalainen
Saara Kalliopuska
Outi Haapanen
Joonatan Rautiola
Vuokko Juutilainen
Laura Tornberg
Osmo Palmu
Heli Talvitie
Tatu Palo
Anneli Pere
Veera Miettinen
Laura Likitalo
Eija Särkimäki
Terhi Kojo
Asta Onnila
Terhi Lehtiniemi
Marja Utriainen
Juho Keränen
Emilia Arima
Pirkko Tolonen
Lotta Karppi
Marja Korpela
Tiina Rantala
Markus Pelli
Anna-Leena Lumme
Tiina Perkiö
Tiina Hiltunen
16.30 Luovat työtavat musiikinopetuksessa, Työväenopisto, luokka 403, 4krs.
Maiju Ylinen
Jaana Vahermaa
Saara Komulainen
Soili Perkiö
Maria Mäntylä
Anu Koskinen
Helli Seppä
Eira Oksanen
Jutta Järvenpää
Ilmari Kuoppa
Katja Ojala
Tuulia Tuovinen
Petteri Poijärvi
Sanna Natunen
Marjo Vattulainen
Kirsi Ruotsala
Elina Kärkkäinen
Elisa Järvi
Helena Holma
Antti Hakkarainen
Sirpa Seppelin
Tanja Maarit Takalampi
Emilia Rissanen
Maarit Mäkinen
Milla Kaarto
Kari Syväniemi
Tuija Närhi
Zsofia Gyimes
Johanna Stürzenberger
Anna Weber-Länsman
Hanna-Reetta Viirret-Ruoho
15.00 Avaimet musiikkiin, Keski-Helsingin musiikkiopisto, lähtö aulasta klo 14.50
Pilviliina Piirainen
Tuuli Saarinen
Saara Komulainen
Soili Perkiö
Henna Kervinen
Tiina Järvinen
Sanna Haapasalo-Halme
Anna Pirnes
Irina Selin
Johanna Hallikainen
Anniina Lehto
Sirja Pohjanheimo-Vikla
Katariina Kumpulainen
Maija Hyytiäinen
Tuija Närhi
Eija Kantola
Kaisa Ignatius-Aho
Riina Holkkola
Sanna Heljakka
Katriina Murtomaa
Elena Meyke
16.30 Avaimet musiikkiin, Keski-Helsingin musiikkiopisto, lähtö aulasta klo 16.20
Emmi Ruotsalainen
Emma Kurkinen
Pirjo Pesola
Erna Westerlund
Ruth Pilhjerta
Heli Talvitie
Hanna Autio
Tia Tarkiainen
Helena Leminen
Heidi Hyväri
Juuli Kammonen
Niina Kiprianoff
Tiina Hiltunen
Minttu Koivunen
Leena Poikela
Päivi Lahtinen
Teija Männistö
Alexander Kulikov
Irina Pakkanen
Sanna Vuolteenaho
Anni Pätsi
15.00 Gunun ihana impropaja, Työväenopisto, Keski-Helsingin musiikkiopisto, lähtö aulasta klo 14.50
Katriina Ukkonen
Iida Lehtonen
Kimmo Laipio
Hanna Hurskainen
Selina Sillanpää
Tuulia Tuovinen
Raimo Ahonen
Sanna Ketola
Immo Lehto
Iina Sihvonen
Marjaana Salminen
Tiina-Kaisa Aro-Heinilä
Laura Yli-Soini
Sanna Purokuru
Toivo Rolser
Annariina Kaartinen
16.30 Gunun ihana impropaja, Keski-Helsingin musiikkiopisto, lähtö aulasta klo 16.20
Jukka Launonen
Jade Aulos
Reeta Nikkola
Vuokko Juutilainen
Mari-Annika Heikkilä
Tiina Korhonen
Anna Marte
Pauliina Haustein
Venla Katila
Eija Särkimäki
Leena Toivanen
Milla Kaarto
Ilkka Asikainen
Kirsi Ojanen
Tony Wallius
Riina Salo-Kiiskinen
15.00 Let’s Groove, Työväenopisto, luokka 404, 4krs.
Riku Kontiainen
Helli Seppä
Tuula Jukola-Nuorteva
Minna Mouhu
(Jenni) Riikka Ahokas
Sanna Natunen
Timo Pétas
Mimi Steffansson
Antti Hakkarainen
Mia Makaroff
Terhi Romu
Teemu Salmi
Jaana Virkkala
Myrna Eklund
Anna Weber-Länsman
Jenni Ahonen
Keimo Joensuu
Perttu Hiltunen
Maarit Siltanen
Juha Ahvenainen
16.30 Let’s Groove, Työväenopisto, luokka 404, 4krs.
Sihvonen Kristi
Heidi Simos
Anneli Pere
Anitta Mäkelä
Kimmo Kola
Viivi Tulkki
Sanna Paajanen
Tuuli Lehtomäki
Hanna Mannerström
Ellinoora Tuuri
Juha Saarelainen
Laura Pukki
Mirka Suurnäkki
Jaana Petsalo-Okka
Laura Yli-Soini
Sanna Purokuru
Erja Hartala
Tsui-Shan Tu
Outi Järvelä
Henna Suomi
15.00 Sovita itse, Työväenopisto, luokka 409, 4krs.
Elina Korhonen
Irina Pakkanen
Ruth Pilhjerta
Mari-Annika Heikkilä
Petteri Poijärvi
Sanna Vuolteenaho
Maria Rantalankila
Sirpa Seppelin
Leena Toivanen
Ellinoora Tuuri
Hanna Mannerström
Satu Lumiaho
Eerika Pirhonen
Pirkko Leponiemi-Pirhonen
Tony Wallius
Tristana Ferreyra-Rantalaiho
Aimo Laitamo
Taina Evijärvi
Päivi Kyröjärvi
Anni Matilainen
16.30 Sovita itse, Työväenopisto, luokka 404, 4krs.
Anna Peltomaa
Taava-Tuulia Vanhala
Iida Lehtonen
Kimmo Laipio
Jenni Valanne
Sari-Anne Kangas
Laura Tornberg
Laura Likitalo
Kimmo Ruotsala
Juho Keränen
Immo Lehto
Anne-Mari Pitkänen
Teemu Salmi
Jaana Virkkala
Anniina Lehto
Marja Korpela
Timo Saarinen
Tiina Rantala
Gabor Angyal
Keimo Joensuu
Katriina Rannikko
Sanna Salminen
Maarit Poikela
15.00 Musiikkia ja tansseja Botswanasta, Työväenopisto, Musa1-luokka 3krs.
Laura Hiltunen
Jaana Vahermaa
Anna Marte
Laura Huhtinen-Hildén
Iiris Tarnanen
Marjo Helena Kautto
Annika Kariuki
Riia Tammi
Meeri Koskinen
Elisa Järvi
Lauri Supponen
Erja Kaisla
Katarina Suviniitty
liisa sirviö
Galina Gul
Reetta Sinivalo
Hanna Leena Korhonen
Anni Matilainen
Arja Paju
Riitta-Liisa Rauhala
Kirsikka Eränen-korva
Jukka Siukonen
Teija Männistö
Analía Capponi-Savolainen
Jonna Pirttijoki-Helanen
Yufei Liu
Alexander Kulikov
Kirsikka Eränen-korva
16.30 Musiikkia ja tansseja Botswanasta, Työväenopisto, Musa1-luokka 3krs.
Meri Myrskog
Tuuli Saarinen
Karoliina Markkanen
Tuula Jukola-Nuorteva
Minna Mouhu
Tatu Palo
Enni Riukulehto
Laura Vainio
Veera Miettinen
Hanna Hurskainen
Selina Sillanpää
elina saksala
Helinä Salo
Petra Mäkinen
Marjatta Airola
Marja-Riitta Topcu
Marja Utriainen
Sanna Ketola
Tiina Hirvikangas
Iina Sihvonen
Maria Rantalankila
Mia Makaroff
Myrna Eklund
Reeta Saranpää
Sanna Heljakka
Ida Juurinen
Stina Myllys